cs
ende

Přístav v Purkarci

V Purkarci provozuje společnost Jihočeská Plavební vyhlídkové plavby v malebném údolí řeky Vltavy. Na loď lze nastoupit buď v Purkarci "Pod kostelem" nebo za silničním mostem přes Vltavu v přístavišti "Hamry"


Přístav v Purkarci
Autor: | Datum: 22.6.2012 - 13:40 | Zhlédnuto: 12768x

Plavba Purkarec-Hluboká nad Vltavou

Plavba z Hluboké nad Vltavou do Purkarce se koná dle stanoveného jízdního řádu po celou letní sezónu a zavede nás do velmi krásného prostředí, které vyhloubila řeka Vltava mezi Hlubokou nad Vltavou a Purkarcem. Tato místa byla osídlena od pradávna, našly se zde pozůstatky starých keltských osídlení. Levý břeh navíc lemuje přírodní rezervace Baba pojmenovaná podle skály vypínající se na jejím území. Tuto přírodní památku tvoří smíšený, převážně dubový porost. Po levém břehu Vltavy se vine cyklostezka směřující z českých Budějovic přes Hlubokou nad Vltavou do Purkarce a časem by měla být vybudována až do Prahy.

Nástupní místa jsou v již zmiňovaném přístavišti Hamry a Purkarci pak v přístavišti „Pod kostelem“.

Přeprava je uskutečňována na lodi nesoucí jméno Oliver. Vzhledem k možnosti cyklistického vyžití podél obou břehů Vltavy tato loď umožňuje jejich přepravu.

Plavba z Purkarce do Hluboké nad Vltavou a zpět trvá přibližně 90 minut.

Purkarec-okružní plavby

Z Purkarce lze také se stejnou plavební společností uskutečnit okružní vyhlídkovou plavbu proti proudu řeky Vltavy do přírodní rezervace Karvanice s velkým množstvím listnatých stromů a ptactva, která zároveň slouží horolezcům. Na skalních převisech se nachází 27 popsaných horolezeckých výstupů.

Tato plavba trvá přibližně 60 minut.

Přesný rozpis jízdních řádů lodí naleznete zde.