cs
ende

Přívoz v Purkarci

Od loňského roku funguje v Purkarci přívoz přes řeku Vltava. Převoz zajiš»ují dva převozníci a je určen pro přepravu turistů a cykloturistů s koly.


Přívoz v Purkarci
Autor: | Datum: 3.6.2012 - 16:03 | Zhlédnuto: 12468x

Přívoz v Purkarci přes řeku Vltava vznikl především proto, aby se spojili místní obyvatelé obou břehů Vltavy. Při pořádání různých kulturních akcí se zjistilo, že se obyvatelé protějších břehů vlastně neznají.  Z Purkarce do protějšího Kostelce se totiž musí objíždět dvaceti kilometrový úsek přes Hlubokou nad Vltavou.

V místech, kde se dnes převáží, stála v 70. letech lávka pro pěší. S výstavbou Hněvkovice přehrady však muselo dojít k jejímu stržení a od té doby se oba břehy vyvíjely úplně samostatně.

Převoz cyklistů

V Purkarci se očekává velký příliv turistů, především cykloturistů. Cyklostezka vedoucí z Českých Budějovic do Hluboké nad Vltavou od loňského roku pokračuje dále až do Purkarce a v následujících letech má být vybudována až do Týna nad Vltavou. Přívoz tedy umožňuje cyklistům jedoucím z Hluboké, nebo z Purkarce přemístit se na druhý břeh a tam pokračovat v mnoha cyklistických výletech, o kterých se ještě zmíníme v některém z následujících článků.

V současnosti funguje přívoz na zavolání na telefonním čísle 608 829 840.
Od července do poloviny září bude přeprava probíhat pravidelně mezi 10. a 20. hodinou.

Pokud si někdo objedná převoz v neobvyklý čas, jistě to nebude problém.

Reportáž o přívozu v Purkarci v České televizi