cs
ende

ZOO Ohrada

V minulosti patřila zoo Ohrada k nejmenším zoologickým zahradám v Čechách. Dnes se stává velmi zajímavou a poutavou ukázkou nejen středoevropské, ale i exotické fauny.


ZOO Ohrada
Autor: | Datum: 3.6.2012 - 17:03 | Zhlédnuto: 10282x

Zoo Ohrada byla původně vystavěná jako součást expozice Muzea myslivosti v přilehlém zámku Ohrada. Od  90. letech prochází velkou proměnou a dostavbou různých pavilonů a rozhodně stojí za zhlédnutí.

Expozice

Zoo Ohrada se zaměřuje především a středoevropská zvířata. Prohlédnout si zde můžete vlka, rysa, medvěda. Velmi divácky oblíbenou expozicí je potom výstava vyder říčních. Každý den probíhá v 10:00 jejich krmení, což zaujme především nejmladší návštěvníky.

Kromě středoevropských zvířat se zde vyskytuje i expozice klokanů, krokodýlů, želv a lemurů. Před dvěma lety zde byl otevřený úplně nový pavilon „Matamata“ s expozicí pralesních zvířat Jižní Ameriky. Přímo nad hlavou vám budou pobíhat kosman pinčí (malá opička žijící v Amazonii), prohlédnout si zde můžete i Anakondu a vzácného lvíčka zlatého.

Expozice vodního ptactva je částečně umístěna přímo na hrázi Munického rybníka. Procházející mohou z lávky sledovat pelikány, plameňáky a další exotické i středoevropské vodní ptáky, zároveň mohou granulemi nakrmit i místní kapry z Munického rybníka.

Kontaktní zoo

Především dětmi bývá velmi oblíbená tzv. kontaktní zoo. Na konci zoologické zahrady je umístěno velké hřiště pro děti, které plynule přechází ve výběh holandských zakrslých koz s výhledem na osla, lamy, zakrslé koníky a ovce. V zoo je možné zakoupit trochu granulí a krmit kozy přímo z ruky.

Před zoologickou zahradou je možné svézt se na koních, nebo se po Munickém rybníce projet na zapůjčeném šlapadle.

Pokud nebudete z této prohlídky ještě unaveni, můžete se podívat do Muzea lesnictví, myslivosti a rybářství, kam vám také platí vstupenka z místní zoo, ale pozor, nesmíte vyjít ze zoo ven, ale do muzea projít kolem výběhu medvědů přes nádvoří zámku Ohrada.

Zoo Ohrada i Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství jsou otevřeny celoročně. Během roku se zde koná mnoho různých kulturních akcí.

Otevřeno:
leden-únor: 8:30-16:00
březen: 8:30-17:00
duben-květen: 8:30-18:00
červen – srpen: 8:30 – 19:00
září: 8:30- 18:00
říjen: 8:30 – 17:00
listopad-prosinec: 8:30-16:00